Dlaczego tak bardzo obawiamy się prowadzenia bloga i jak wykorzystać to narzędzie do zwiększania obrotów w swojej firmie?

utworzone przez | lip 17, 2015 | Edukacja | 0 komentarzy

Dlaczego tak bardzo obawiamy się prowadzenia bloga i jak wykorzystać to narzędzie do zwiększania obrotów w swojej firmie?

Na początku też miałem wiele obiekcji dotyczących pisania bloga i zamieszczania na swoje stronie artykułów. Piętrzyły się problemy, że nie będę miał czasu na jego aktualizację, że nawet jak coś napiszę i tak nikt nie będzie tego czytał. Zastanawiałem się setki razy, co ja mam pisać? Jakie treści powinny się na nim pojawiać? Obiekcji było znacznie więcej i z dnia na dzień piętrzyły się kolejne.

Często, gdy już siadałem do komputera i zamierzałem coś napisać zadzwonił dzwonek do drzwi, telefon lub przyszedł mail, który skutecznie zniechęcał mnie do rozpoczęcia pracy. Setki problemów i wymówek odciągały mnie od rozpoczęcia działania. Zawsze znalazłem skuteczną wymówkę, żeby tylko nie siadać przed komputerem.

Kolejną przeszkodą był jeszcze aspekt techniczny. Nie wiedziałem jak mam założyć bloga, jak ma wyglądać szata graficzna i jego wygląd. Zakupiłem kilka skryptów i szkoleń dotyczących zagadnienia „jak założyć i prowadzić bloga”, ale niestety okazały się mało przydatne.

 

W dzisiejszych czasach Internet staje się miejscem gdzie możemy znaleźć praktycznie każdą informację. Powstały portale społecznościowe, które pomagają w komunikacji miedzy ludźmi na całym świecie. Coraz więcej osób i specjalistów tworzy własne strony do komunikacji ze swoimi klientami lub partnerami biznesowymi. Narzędziem idealnym do dzielenia się wiedzą i informacjami jest blog. Zaczyna go prowadzić coraz więcej ludzi. Prowadzą je osoby na przeróżne temat: kulinarne, modowe, dla matek z dziećmi, ale również coraz częściej tworzone są specjalistyczne strony dla biznesu. Blog jest wartością, która ma dać czytelnikowi wiedzę, blog ludzieinformacje oraz pomaga uniknąć błędów, które ktoś już wcześniej popełnił. Czytając wartościowego, bloga możesz w krótkim czasie uzyskać wiedzę, która Cię interesuje? Nie musisz już jeździć na szkolenia poświęcając czas, pieniądze na dojazd i ryzyko związane z podróżą. Blog pracuje dla Ciebie 24 h / dobę przez cały rok. Kiedy Ty raz zamieścisz informację, może być ona przeczytana o każdej porze i w każdym zakątku świata, nawet wtedy kiedy Ty śpisz. Na blogu można zamieścić wartości, które chcesz przekazać bezpłatnie, ale równeiż treści bardzo wartościowe za które możesz pobierać opłaty. Tworzy się więc nowy kanał dystrybucji jakim jest blog, powiązany z narzędziami, które powodują automatyzację Twojego biznesu i zaczynają generować dodatkowe dochody  z tego tytułu.

Zachęcam Cię więc do przełamania swoich obaw i obiekcji i wyk rozstania narzędzi XXI wieku jakimi są Internet i Twój własny Blog.

blog comments powered by Disqus
Share This

Udostępnij

Podziel się tym wpisem!